?????

ÖĞRETMENLİK UYGULAMASI SİSTEMİ İLE İLGİLİ GENEL AÇIKLAMALAR

253 views Aralık 15, 2019
1. İlgili dönem başında resmi yazı ile okullara gönderilen Öğretmenlik Uygulaması Takviminde belirlenen tarihlerde uygulama kurum koordinatörü öncülüğünde uygulama öğretmeni...

1. İlgili dönem başında resmi yazı ile okullara gönderilen Öğretmenlik Uygulaması Takviminde belirlenen tarihlerde uygulama kurum koordinatörü öncülüğünde uygulama öğretmeni ve uygulama öğrencileri oryantasyon, planlama toplantıları vb. çalışmaları yapıp takvim de belirtilen tarihte uygulama başlangıç tarihini uygulama öğretmeninin MEBBİS e işlenmesi gerekmektedir.

2. Öğretmen adayları, uygulama okullarında her hafta en az bir ders saatini kendileri uygulamak (ders anlatımı yapmak) üzere en az altı saat okulda bulunmak zorundandır.

3. Üniversitenin öğretmenlik uygulamasına yönelik hazırlamış olduğu plan doğrultusunda her öğrencinin istenilen düzeyde ders anlatımı yapabilmesi için kurum koordinatörü ve uygulama öğretmeni tarafından yapılan planlama doğrultusunda öğrenciler sınıflara 2 kişi olacak şekilde dağıtılmalıdır. (1 öğrenci dersi anlatan diğeri dersi dinleyen olacak şekilde).

4. Her uygulama öğrencisi için tüm uygulama boyunca Uygulama Öğretmeni MEBBİS e en az 4 kez Günlük değerlendirme girişi yapmak zorundadır.(Genel Değerlendirmenin açılması için şarttır.)

5. Uygulama dersinde öğretmen adaylarının mazeretsiz devamsızlık hakkı bulunmamaktadır.

6. Mazerete dayalı(belgelendirilmiş) devamsızlığın telafisinin yapılması istenilen durum olup, telafisi yapılamayacak durumlarda( son haftalarda yapılan devamsızlık, uygulama öğretmeninin ders programından kaynaklanan durumlar, uygulama öğretmeninin rapor, izinli olduğu durumlar, resmi tatiller vb.) uygulama öğrencisinin mazeretli olarak sisteme işlenmesi yeterlidir.

7. Telafi aynı hafta içinde başka bir gün ya da bir başka hafta daha fazla gün gidilerek telafi yapılmalıdır. Bu durumun dersin sorumlu öğretim üyesinin ve uygulama öğretmeni bilgisi dâhilinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

8. Uygulama öğrencileri, telafi durumları dışında, aynı hafta içinde birden fazla gün uygulama okuluna giderek 12 haftalık sürede belirtilen tarihten önce uygulamasını bitiremez.(Yoğunlaştırılmış program yapılamaz).

9. Her uygulama öğrencisinin 72 saatlik uygulama yapması istenilen düzey olup, telafi yapılması olanaksız olan durumlarda uygulama öğrencisinin mazeretli olarak sisteme işlenmesi yeterlidir değerlendirilmesi katıldığı haftalara göre yapılacaktır.

MEB LGS kılavuzunu yayımladı.
SPOR LİSESİ MEZUNLARINA YARDIMCI ANTRENÖRLÜK HAKKI TANINDI.

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum yap

BENZER YAZILAR

ETİKETLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR