?????

FLOOR CURLİNG

1.041 views Nisan 7, 2019
Floor curling Oyunu dikkat edilmesi gereken hususlar. Floor Curling okul müsabakası 1(bir) Floor Curling oyun seti üzerinde oynanır. Her oyun...

Floor curling Oyunu dikkat edilmesi gereken hususlar.

Floor Curling okul müsabakası 1(bir) Floor Curling oyun seti üzerinde oynanır. Her oyun setinde toplam 8 (sekiz) taş ve 1 (bir) oyun alanı bulunur. Bu taşlar 2(iki) farklı renkte olur. 1. takım 4 taşa, 2. takım diğer 4 taşa sahiptir. Oyun başlamadan önce her takım (1) birer çekiç atışı yapar. Çekiç atışı en iyi olan takım o end için son

atışı yapacak olan takımdır. Diğer end’ler için bir önceki end’te galip gelen takım oyuna başlar. Oynanan end sonunda eve yani merkeze en yakın olan taş vetaşlar puan alır. End sonu skoru takım kaptanları ve hakemin imzası ile tescillenir. Her Floor Curling müsabakası 8 end oynanır,8 end sonunda en çok sayı alan takım galip gelir,8 end sonunda eşitlik bozulmaz ise, eşitlik bozulana kadar 1’er end oynamaya devam edilir. Müsabakalar eleme usulü yapılır. Kazanan takım bir üst turdan devam eder.Bir takım 4 sporcudan oluşur ve her oyuncu sırayla 1 atış yapar.

Bir takımda 1. Oyuncu, 2. Oyuncu, 3. Oyuncu ve 4. Oyuncu isimleri müsabaka öncesinden hakeme verilir. Bir takım 4 sporcudan oluşur. Herhangi bir sakatlık ya da rahatsızlık oluşması durumunda hakemin kontrolüyle takım 3 kişi ile oyuna devam edebilir. Bu durumda birinci sırada yer alan oyuncu 2 taş atar.Çıkan oyuncu o müsabaka boyunca tekrar oyuna giremez.

Her takım 1 antrenör/öğretmen bulundurabilir ve müsabakalar boyunca maç esnasında teknik taktik veremez.

Müsabakalarda her takımın 1 (bir) dakika mola süresi vardır ve istenildiği zaman hakeme  bilgi verilerek kullanılabilir.

KORFBOL OYUN KURALLARI
ÇOKLU ZEKA KURAMI ( MI THEORY )

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum yap

BENZER YAZILAR

ETİKETLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR