Buluş ve İcat Kavramları

3.845 views Temmuz 29, 2017
Buluş: Buluş, yeni bir düşünce, yöntem ya da aygıt üretmektir. Yeni bir düşünceyle bir probleme çözüm bulunabilir ya da eskisi...

Buluş: Buluş, yeni bir düşünce, yöntem ya da aygıt üretmektir. Yeni bir düşünceyle bir probleme çözüm bulunabilir ya da eskisi geliştirilebilir. Her buluş düşünmekle başlar. Herkesin bir düşüncesi vardır.Yalnız herkesin bir düşüncesi vardır bunun anlamı sizin de bir buluşçu olabileceğiniz. Buluş yapmak için bir düşünceye gereksinimimiz var. Yeni bir düşünceye! Ama düşünceler gökten elma gibi düşmez. O zaman bir düşünce geliştirmek için belirli bir yöntem izlemek gerekir. Buluş yapmanın ikinci adımı ise, probleme çözüm yolları bulmaktır. Buluş yapmak için işi koyulduğunuzda bir problem bulmak zordur. Bir düşünce yakalamak… Ancak, yakaladıktan sonra bu düşünceyi geliştirmek daha kolaydır.

İcat: Herhangi bir şeyin insanların göstermiş olduğu araştırma ve çabaları sayesinde ortaya çıkarılan ve bu geliştirilip yenilik geliştirilmesi icat olarak nitelendirilmektedir. Mesela saat bir icat çeşididir. İcatların çoğu daha önce var olan ve teknolojilerin yeni ve benzersiz bir şekilde bir araya gelmesi ile oluşmaktadır.
Newton’nun yer çekimini farketmesi ise buluşa örnek olarak verilebilmektedir. İcat ise daha önceden var olmayan bir şeyin yapılan çalışmalar sonucunda bulunmasıdır. Teknolojik aletler icat edilmiştir.

Biyotaklit (Biyomimetrik,Biomimicry)
İcat - Keşif Farkı

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum yap

ETİKETLER

GALERİLER
Duha Koca Oğlu Deli Dumrul

Duha Koca Oğlu Deli Dumrul

603 views Kasım 19, 2018
FLOOR CURLİNG

FLOOR CURLİNG

482 views Nisan 7, 2019